Manapság kiemelt fontosságú az IoT-hálózat védelme a kibertámadásokkal szemben. Ennek ellenére sokan nem teszik meg a szükséges biztonsági intézkedéseket az illetéktelen hozzáférések elkerülésére.
Ismerkedjen meg a hatékony óvintézkedésekkel és védje meg teljes hálózatát!
A hálózatot fenyegető kibertámadások a legkülönfélébbek lehetnek egészen a rosszindulatú szoftverektől az adathalász támadásokig. A hackerek számtalan módon próbálkoznak az értékes adatok megszerzésével és napról napra egyre fejlettebb módszerekkel próbálkoznak, így az adatvédelmi incidensek potenciális költségei zavarba ejtően magasak - csak 2023-ban várhatóan 8 milliárd dollár!
Ilyen baljóslatú előrejelzések és a kibertámadások egyre növekvő száma miatt egy dolog világos - az IoT-szektornak proaktív intézkedéseket kell hoznia annak érdekében, hogy hálózatuk a lehető legbiztonságosabb legyen.
Hatékony biztonsági intézkedések
A hálózat biztonságának megóvása szempontjából alapvető fontosságú már a hálózat alapszintjén való biztonsági intézkedések megtétele. Elég, ha csak egy épületre gondolunk: egyetlen építmény sem állta ki az idő próbáját szilárd alap nélkül. Ehhez készítettünk három videót, amelyek mindegyike más-más, de kritikus területeket tárgyal a digitális műveletek védelmében.
A stabil hálózat egy megfelelő routerrel kezdődik
A hálózatba épített router olyan, mint a növény gyökerei - ha megfertőződik, az egész hálózat veszélybe kerül, ami elkerülhetetlenül a hálózat összeomlásához vezet - akárcsak egy beteg gyökerű növény esetében. Ha az Ön routere nem biztonságos, a kiberbűnözőknek nem okoz gondot a hálózat végeszközeinek egy szempillantás alatti feltörése. A szükséges óvintézkedéseket a Hogyan állítsunk be egy biztonságos hálózatot - Alapvető tudnivalók videónk segítségével megteheti.
Fizikai elhelyezkedés, felesleges protokollok és DNS sajátosságok - csak hogy néhány példát említsünk a videóban tárgyalt témák közül, mely intézkedésekkel a routert sokkal kevésbé feltörhetővé teheti.
Biztonságos kapcsolat a Wi-Fi hálózattal
Mindennyian alkalmazunk Wi-Fi hozzáférést, azonban ha ezt nem biztonságos módon tesszük, akkor ez komoly veszélyeket rejt magában. És ki akarna ilyet? A következő videóban 4 egyszerű tippet talál arra, hogy hogyan hozhat létre biztonságos Wi-Fi kapcsolatot.
Az ismertető bemutatja, hogyan erősítheti meg Wi-Fi jelszavát, valamint a megfelelő Wi-Fi-sávok kiválasztásának fontosságát, a WPA3 hálózati titkosítás fontosságát és azt, hogy a Wi-Fi Protected Setup (WPS) és az Universal Plug and play (UPnP) használatának korlátozása miért javíthatja a biztonságot és csökkentheti a hacker támadások kockázatát.
Tűzfal egy biztonságos hálózathoz
Ha a hálózat biztonságáról beszélünk - a tűzfal olyasmi, amit egyszerűen nem hagyhatunk figyelmen kívül, mivel ez az egyik első védelmi vonal, amivel a kiberbűnözők találkoznak, amikor megpróbálnak hozzáférni a hálózatához. A tűzfal egyfajta őrként működik, és az előre meghatározott szabályoknak megfelelően meghatározza, hogy a bejövő vagy kimenő adatcsomagok egy adott útvonalon keresztül történő áthaladása engedélyezett, elutasított vagy eldobott legyen. Az alábbi "Hogyan használjunk tűzfalat a VLAN, Wi-Fi és VPN használata esetén - Irodai hálózatbiztonság" című videó megnézése után világossá válik, hogy tűzfal nélkül a hálózat sebezhető a külső fenyegetésekkel szemben.
A videó felvázolja mindhárom szolgáltatás konkrét felhasználási eseteit, hogy biztosan megértse az egyes lépések mögött rejlő okokat, így nem hagyva teret a félreértéseknek vagy a félreértéseknek.
Bár a kibertámadások ijesztőnek tűnhetnek, nem kell aggódnia, ha a megfelelő módszerekkel védekezik ellenük. Alkalmazza a cikkben leírtakat és biztonságban tudhatja hálózatát!